Někdy se může stát, že se nějakým způsobem seznámíme s člověkem, který žije úplně v jiné zemi. Něco takového se běžně stává, ale mnohem méně se stává už to, že by daný člověk za člověkem z cizí země vycestoval. Pokud se stanou dobrými přáteli, je možné, že se jednou domluví a vzájemně se navštíví, ale pokud se bude jednat o přátelství ve smyslu, že si jednou za čas napíšete, jak se kdo má nebo co je u daného člověka nového, je velmi malá pravděpodobnost, že byste se vzájemně jeli navštívit, abyste se mohli vidět reálně a zajít si například na kávu.
Někdy ale může vzniknout velmi pevné přátelské pouto a to klidně až takové, že se lidé domluví, že minimálně jeden měsíc stráví v jedné zemi a druhý měsíc v zemi druhé.
Je to hodně o tom, jak nám daný člověk sedne a jestli si budete mít o čem povídat. Jsou lidé, kteří jsou velice komunikativní a tak pro ně není problém kamarádit se s kýmkoliv, ale jsou i lidé, u kterých je to horší a nejsou tolik komunikativní, jak by nemuselo být na škodu.
Pro mnohé je velice těžké najít si nějakého kamaráda a to ať už za zahraničí nebo vůbec z republiky, ve které žije.
Další věcí, která může být překážkou a to zejména pro ty, kteří se rozhodnou vycestovat za svým kamarádem, je jazyk. Někteří lidé se jsou schopni domluvit tak, jak potřebují, aby například zjistili, kde koupit lístek nebo kde si zajít na toaletu, ale i tak mohou mít problém zorientovat se, pokud by ještě navíc měli přestup na jiném vlakovém nádraží nebo na letišti, kde se rozhodně českým jazykem hovořit nebude.
Právě proto je důležité umět alespoň anglický jazyk, protože v anglickém jazyce najdete mnoho cedulí nebo směrových ukazatelů, takže se člověk alespoň nějakým způsobem zorientuje.
Někdy může být cestování skutečně problém, ale někdy to až tak hrozné být nemusí. Člověk jen musí vědět, co všechno něco takového, jako je cestování za přítelem z daleka, obnáší.